Liberalerna Mölndal

Gamla Torget 43

431 34 Mölndal

0704-67 70 04

molndal@liberalerna.se

Detaljerad kontaktinformation om Mölndal

Kontakta gärna någon i vår lokala styrelse eller valberedning om du vill bli medlem, eller om du har andra frågor, t.ex. om något du tycker kan bli bättre eller borde värnas. Kontaktuppgifter till dina förtroendevalda politiker i kommunfullmäktige, nämnder och bolagsstyrelser finns på sidan Hitta person >>

Styrelse i Mölndal

Glenn Grimhage – glenn.grimhage@liberalerna.se
Ordförande

Anders Lindbom – anders.f.lindbom@gmail.com
Vice ordförande

Peter Österberg – revpeter@spray.se
Kassör

Margareta Krakowski – margareta.krakowski@molndal.se
Ledamot

Sarah Skogberg – sarah.skogberg@molndal.se
Ledamot

Robert Peterson – rp@energitriangeln.se
Ersättare – Sekreterare

Marcus Hjalmarsson – marcushjalmarsson@hotmail.com
Ersättare

Katarina Wendsjö – kw@katarinawendsjo.se
Ersättare

Marcus Claesson – marcus@socialliberal.se
Adjungerad Gruppledare/Kommunalråd

Inez Holst – inez.holst@gmail.com
Adjungerad LUF

 

Valberedning i Mölndal

Christer Schale – christerschale@bredband2.com
Sammankallande

Marita Aronson – marita.aronson@liberal.se

Fredik Lesell – fredrik.lesell@molndal.se

Bertil Levinbertil.levin@holo.net

Lars-Gunnar Månsson – lars.gunnar.mansson@gmail.com

No response

Vill du veta mer om svensk politik och vad Liberalerna tycker? Fyll i din e-postadress här, så får du mitt nyhetsbrev ett par gånger i månaden.

Vi använder din adress enbart för att skicka information om Liberalerna. Läs mer här.

Liberalernas parti- och riksdagskansli

Växel: 08-410 242 00
Postadress: Box 2253 103 16 Stockholm
Allmänna frågor: info@liberalerna.se
Liberala företrädare och personal: hitta person

Hitta Liberalerna i resten av Sverige: klicka på lokalt högst upp till höger och skriv in stad eller län